Eklem Ağrıları İle Baş Etmenin Yolları

Çeşitli nedenlerle ortaya çıkan eklem ağrıları, yaşam kalitenizi düşüren ve günlük aktivitelerinizi engelleyen istenmeyen bir durumdur. Eklem ağrıları ile baş etmenin yolları  değerlendirilerek doğal yollarla bu sıkıntıdan kurtulmak mümkün.

HER GÜN ZENCEFİL

Eklem ağrıları ile baş etmeni yolları arasında öne çıkan seçenek olan zencefil, bilimsel araştırmalarla eklem ağrılarına çözüm olduğu kanıtlanmıştır. Her gün iki kapsül zencefil tüketiminin eklem ağrılarına iyi geldiği bilimsel olarak ortaya konulmuştur.

DİKKAT EDİLECEK YİYECEKLER

Laktoz içeren besinlere öncelikle dikkat etmelisiniz.Özellikle çok sık süt yoğurt tüketen biriyseniz bu besinleri yavaş yavaş azaltarak yaşam kalitenizi artırabilirsiniz. Dikkat edilecek bir diğer besin de şaşırtıcı bir şekilde buğdaydır. Buğdayın ve diğer tahılların içerdiği gluteninin eklem ağrılarını artırdığı ortaya konulmuştur. Eklem ağrılarınızdan kurtulmak istiyorsanız glüteni besin seçeneklerinizden çıkarmalısınız. İçeriğinde eklem ağrılarını tetikleyecek kolesterol barındıran yumurta da dikkat edilmesi gereken bir besindir. Sağlıklı bir besin kaynağı olan yumurta, eklem ağrıları için sorun oluşturabilmektedir.

HER SABAH YEŞİLÇAY

Yeşilçay seven biriyseniz oldukça şanlısınız. İçeriğinde bulunan antioksidanların eklem ağrılarına iyi geldiği düşünüldüğünde ve eklem ağrıları ile savaşıp oluşumunu engellediği göz önünde bulundurulduğunda yeşilçayın oldukça önemli bir kaynak olduğunu belirtebiliriz.

EKLEM AĞRILARINA DÜŞMAN E VİTAMİNİ

Günde iki kapsül E vitamini alarak eklem ağrılarına çözüm üretebilirsiniz. Eczanelerden tedarik edeceğiniz E vitamini kapsülleri aynı zamanda yeşil yapraklı besinlerden de alınabilir.

EKLEM AĞRILARINIZI AZALTAN BESİNLER

Eklem ağrıları için taze ürünler tüketmelisiniz. Eklem ağrıları ile baş etmenin yolları konusunda dikkat edeceğiniz bu hususta dondurulmuş ve işlenmiş gıdaların size zararlı olduğunu unutmayın. Antep fıstığı ve badem gibi kuru meyveler de sizin için doğal çözüm olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir