2019-2020 Kış Moda Renkleri

Bu kış, bir önceki senelere göre çok daha canlı renkler moda olacak. Özellikle kış serisini üretmeye başlayan modaya yön veren firmaların açıklamalarına göre 2019-2020 kış moda renkleri arasında koyu renkler yerine daha canlı ve hareketli renkler moda olacak. Üretimlerini bu renklere göre yapan firmalar, kıyafetler ve ayakkabılarda da farklı renkleri tercih etmeye devam ediyor.

Biber Kırmızısı ve Merlot

Alt üst takım halinde üretilen kadın kıyafetleri bu kış çok moda olacak. Pantolon ve kazağın aynı renklerde seçilmesi, baştan aşağı aynı renkte olmanın çok sık rastlanılacağı 2019-2020 kışında kadınlar, farklı botlar ve çizmelerle kombinlerini tamamlayabilirler.

 • Biber kırmızısı dar kesim, kısa paça pantolonlar
 • Midi boy, dökümlü kırmızı elbiseler
 • Merlot rengi kaban ve trençkotlar
 • Cepli merlot rengi kumaş pantolonlar

Renk ve ürün seçeneğinin çok olacağı bu sezon kıyafetleri arasında, bir şarap türü olan merlottan esinlenilmiş kıyafetler de oldukça göze çarpacak detaylara sahip olacak.

Kızılcık

Kıpkırmızı giyinmeyi sevmeyen, biraz daha romantik ve yumuşak renkler arayanlar için son derece uygun olan kızılcık rengi, kadınsı görüntüyü ortaya çıkartırken, diğer ürünlerle kombinlenmeyi kolaylaştıracak. Kızılcık rengi için üretilen ürünlere göz atıldığında,

 • Örme kazaklar
 • Sweatshirtler ve pembemsi gözlükler dikkat çekmektedir.

Saç aksesuarlarında da kullanılacak bu renk, açık renkli kot pantolonlar ve siyah pantolonlarla da kombinlenebilir. Hemen hemen her renge uygunluğu açısından, kızılcık rengi bu sene kadınların üzerinde göreceğimiz renklerden.

Koyu Bordo

Bu sene, biraz daha kadınsı görünmek ve ten rengini ortaya çıkartmak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilecek bir diğer renk ise, koyu bordo olacak. Kıyafetlerde, aksesuar detaylarında da sıklıkla tercih edilecek bu renk, pantolonlarda kemer olarak bile karşımıza çıkacak.

 • V yakalı örme kazaklar
 • V yakalı bluzlar altına yüksek bel pantolonlar giyilerek kombinelebilecek.

Farklı markalar ve moda anlayışı tarafından, koyu bordo rengin üzerine bu yıl da sıklıkla düşülecek.

Yaz İnciri ve Şeftalı Pembesi

Yazdan kalma iki renk olan yaz inciri ve şeftali pembesi, yazı özleyenlerin en büyük destekçisi olacak. Günlük kıyafetlerin yanında, özel günlerdeki kıyafetlerde de tercih edilebilecek renklerden olan pembe ve turuncu alt tonlu kumaşlar, bu kışa hem bir sıcaklık hem de farklılık katacak. Özellikle pantolon ve botlarda tercih edilerek, hem hareketli bir görüntü sağlanırken, kışın o basık havası da rahatlıkla dağıtılabilecek.

Yaban Elması

Pembeye daha yakın bir turuncu rengi olan yaban elması, şeker bir pembenin yansımaları gibi bu kış sezonunda pek çok kıyafette tercih edilecek. Montlarda, şapkalarda ve eldivenlerde sıkça görülecek bu renk, eteklerde de kullanılacak. Değişiklik yaratmak ve moda anlayışını konuşturmak isteyen kadınlar, çeşitli ve desenli külotlu çoraplarla bu etekleri ön plana çıkartabilirler.

Turuncu

Enerjinin rengi olarak da bilinen kırmızının alt tonları arasında yer alan turuncu, insanlara canlılık katarken moda anlayışına sahip olduğunu da bu kış bizlere gösterecek. Güneşe benzeyen renge sahip olan kıyafetlerle, kışın ortasında güneş gibi parlayacaksınız.

Kadınların kendi zevklerine kalmış olan bu rengi

 • Palto ve montlarda
 • Kol ve el çantalarında
 • Ayakkabı ve botlarda da sık sık göreceğiz.

Özellikle canlı renklerle giyinmeyi seven, kışın koyu ve soluk havasını dağıtmak isteyen kadınlar, bu rengi kazaklarında ve vücutlarına uygun eteklerinde kullanarak kendilerini ön plana çıkartabilirler.

Hazel

Kışın tam havasını yansıtan, biraz soluk fakat oldukça havalı renk olan Hazel, içerisinde hem yaz meyvesi olan şeftalinin tonlarını hem de kahverengiyi barındırmaktadır. Ten rengini ortaya çıkartırken kıyafetlerde kombinlenme seçeneğini de artıran bu hazel rengini bu kış

 • Bluzlarda
 • Elbiselerde
 • Gömleklerde

Sıklıkla karşımıza çıkacak bu renk açık renk pantolonlardan olan krem rengiyle çok uyumlu gözükecektir. Günümüzde artık kışın renkli ve açık renkli kıyafetler giyilmez kalıbı yıkıldığı için canlı renkler de rahatlıkla tercih edilmektedir.

Zeytin Yeşili

Yeşil ve sarı arasında gidip gelen bu renk, canlılığı ve romantikliğiyle kadınlar tarafından bu kış çok sevilecek. Özellikle bol kesim pantolonlarda, ve çantalarda sıklıkla karşımıza çıkacak zeytin yeşili-sarısı, dilenirse mont gibi günlük kıyafetlerde de tercih edilebilir. Özellikle botlarla uyumlu olmasına dikkat edilmelidir, dış giyimler için son derece hareketli ve canlı bir renktir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir