Meyvelerden Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?

Artık havalar iyice ısınmaya başladı ve kış aylarından yaz aylarına geçiş döneminde kuşkusuz cildimiz en çok zararı görebilecek şeylerin başında geliyor. Havadaki ısı sıcaklığında, nem değişikliğinde ve basınçtan dolayı çeşitli kuruluklar veya çatlamalar görülebileceği için yaza cilt bakımınızı yaparak girmenizde fayda var. Bu makalemizde yazın kolaylıkla bulabileceğiniz meyvelerden tamamen doğal olan cilt bakım maskelerini nasıl yapabileceğinizi ve nasıl uygulaya bileceğinizi bulabilirsiniz.

Normal Ciltler İçin Doğal Yüz Maskesi

Gerekli Malzemeler : 1 Dilim Kavun, 1 Kaşık Süt ve 1 Kaşık Bal

Hazırlanışı : Bir dilim kavunu bir kasenin içerisinde ezdikten sonra üzerine bir tatlı kaşığı bal ve süt ekleyerek yirmi dakika kadar buzdolabında bekletin.

Uygulanışı : Dolapta bekletmiş olduğunuz karışımı göz ve etrafı dışında yüzünüze ve boynunuza iyice yayarak uygulayın ve bu şekilde yarım saat bekleyin. Ardından cildinizi yıkayın ve iyice durulayın.

Kuru Ciltler İçin Doğal Yüz Maskesi

Gerekli Malzemeler : 3 Kaşık Hakiki Zeytinyağı, 1 Adet Yumurtanın Sarısı, 10 Damla Limon Suyu

Hazırlanışı : İlk olarak bir yumurtanın sarısını çıkartın ve kasenin içerisinde kırın ardından üzerine zeytinyağı ve limonu yavaş yavaşa ilave edin. Tüm bu karışım krem kıvamına gelene kadar iyice karıştırın.

Uygulanışı : Hazırlamış olduğunuz karışımı göz ve etrafı dışında yüzünüze ve boynunuza iyice yayarak uygulayın ve bu şekilde yarım saat bekleyin. Ardından cildinizi ılık su ile yıkayın ve iyice durulayın.

meyve cilt maskesi

Yağlı Ciltler İçin Doğal Yüz Maskesi

Gerekli Malzemeler : 1 Tane Elma, 2 Kaşık Yoğurt, 1 Kaşık Bal

Hazırlanışı : İlk olarak 1 tane elmayı iyice rendeleyin ve bir kasenin içerisine boşaltın. Daha sonrasında üzerine 2 kaşık yoğurt ve 1 kaşık balı ekleyerek krem kıvamına gelene kadar iyice karıştırın.

Uygulanışı : Hazırlamış olduğunuz karışımı göz ve etrafı dışında yüzünüze ve boynunuza iyice yayarak uygulayın ve bu şekilde yirmi dakika kadar bekleyin. Ardından cildinizi ılık su ile yıkayın ve iyice durulayın.

El Bakımı İçin Doğal Losyon

Gerekli Malzemeler : 2 Kaşık Domates Suyu, 1 Kaşık Gliserin, 1 Kaşık Tuz

Hazırlanışı : İlk olarak 2 kaşık domates suyu ile 1 tatlı kaşığı gliserini bir kasenin içerisinde iyice karıştırın. Ardından bu karışımın içerisine tuz ilave ederek tekrar karıştırın.

Uygulanışı : Hazırlamış olduğunuz bu karışımı ellerinizi yıkar gibi ovalayarak iki elinize birden sürün. Daha sonra beş dakika hiçbir yere dokunmadan bekleyin ve ardından ılık suyla ellerinizi temizleyerek iyice durulayın. Bu doğal losyonu haftada bir kere uygulamanız yaz aylarına girerken ellerinizde meydana gelmiş çatlakların giderilmesinde ve ellerinizin daha yumuşak olmasında yeterli olacaktır.

Saç Bakımı İçin Doğal Güçlendirici Maske

Gerekli Malzemeler : 1 Çay Bardağı Hakiki Zeytinyağı, 1 Kaşık Badem Yağı, 1 Tane Yumurtanın Sarısı

Hazırlanışı : İlk olarak bir yumurtanın sarısını çıkartın ve kasenin içerisinde kırarak içerisine 1 çay bardağı zeytinyağı ilave ederek çırpın. Ardından oluşturmuş olduğunuz karışımın içerisine bir tatlı kaşığı badem yağını ekleyerek tekrar karıştırın.

Uygulanışı : İlk olarak saçlarınızı yıkayın ve havluyla kurulayın. Nemlendirmiş olduğunuz saçlarınıza hazırlamış olduğunuz güçlendirici bakım karışımını iyice yedirin ve saçlarınızı bir streç film ile kapatın. Bu şekilde yaklaşık yarım saat bekledikten sonra saçınızı tekrardan yıkayın ve durulayarak bakımınızı bitirin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir