En Çok Tercih Edilen Cilt Bakım Ürünleri

Kozmetik ürünleri sadece makyaj ve parfüm gibi maskeleyici ürünlerden oluşmaz. Oldukça geniş bir ürün gamı içerisinde cilt bakım ürünlerini de kapsayan kozmetik ürünleri gelişen ve büyüyen pazar yapısı ile de en büyük mali operasyonların olduğu sektörlerdendir. En çok tercih edilen cilt bakım ürünleri arasında kremler ilk sırada yer alır.

Cilt Bakım Kremleri

Kremler yağ esaslı ve aynı zamanda bakım yapıcı veya onarıcı vitaminler içermektedir. Bitkisel özlü kremler, vitamin katkılı kremler, çatlakları önleyen kremler ve genel kullanım için c vitamin katkılı kremler başlıca krem türleridir. Her bir krem kendine özgü formülü sayesinde mutlaka faydalı özellikler taşır. Kremleri tercih etmeden evvel cildinizin yapısı, buna uygun bakım stratejisi tespit edilmelidir. Aşırı yağlı ciltlere yine yağ içeriği çok olan kremleri uygulamanın bir faydası olmayacağı gibi değişik cilt sorunlarına da yol açabilir. Kuru ciltler için mutlaka nemlendirici özelliği olan kremler tercih edilmelidir.

Cilt Temizleme Ürünleri

Gerek makyaj sonrası gerekse günlük hayatın olumsuz dış etkenlerinden arındırma veya genel bakım amaçlı birçok cilt bakım sıvısı, jelleri, doğal ürünler ve buharlı temizleyiciler gibi çok çeşitli aletler de mevcuttur. Tonik adı verilen temizleyiciler aynı zamanda bakım özellikleri ile cilde tazelik ve rahatlık verirler. Peeling ürünleri de ölü derinin cildi terk etmesini sağlayarak cildin yenilenme sürecine katkıda bulunur ve aynı zamanda fiziki temizlik de sağlar. Makyaj temizleyici ürünler, makyaj malzemelerinin artıklarının cilt gözeneklerini kapatmasını engelleyerek temizler. Bu da derinin nefes almaya devam etmesini sağlayarak, zarar görmesini minimize eder. En çok tercih edilen cilt bakım ürünleri arasında bu makyaj temizleme ürünleri de önemli yer tutar. Tüm cilde temas eden ürünler gibi mutlaka cildinize uygun, alerjik reaksiyona yol açmayacak ürünleri bir uzmana danışarak seçmelisiniz.

Ürün Markaları ve Seçim

Cilt bakım ürünleri için mutlaka klinik deneyleri yapılmış ve onaylanmış ürünler satan büyük üreticilerin markalarını seçiniz. En çok tercih edilen cilt bakım ürünleri markaları arasında Loreal, Olay, Diadermine ve Nivea yer alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir