Dolgun Saçlara Sahip Olmanın İpuçları

Saçlar, her zaman güzelliğin en önemli göstergelerinden biri olmuştur. Özellikle de sağlıklı dolgun saçlara sahip olmayı herkes ister. Pek çok bayan “dolgun saçlara nasıl sahip olunur?” sorusunun cevabını merak eder. Özellikle ince telli saçlar sönük görünen saçlardan sıklıkla şikayet ederler.

Hacimsiz ve sönük görünen saçlar, genel görünümünüzü de etkiler. Çabuk sönen hacimsiz saçlara şekil vermek de zordur. Ancak sadece birkaç öneriyi göz önünde bulundurarak siz de dolgun, sağlıklı ve hacimli saçlara sahip olabilirsiniz.

Dolgun Saç İçin Ne Yapmalı?

  • İnce saçları dolgun göstermek için öncelikle katlı saç kesimlerini tercih etmelisiniz. Katlı saç kesimleri dolgun saç modelleri yapabilmenizi sağlayacaktır. Özellikle orta boy kesimler ile kısa saç kesimleri saçınızın hayal ettiğiniz gibi dolgun bir görünümde olmasını sağlayabilir.
  • İnce saç uçları kırılmaya ve yıpranmaya daha müsaittir. Düzenli olarak saç uçlarınızdan aldırarak daha sağlıklı bir saç görünümüne ulaşabilirsiniz.
  • Saç bakımında saç tipinize uygun ürünleri seçmeye ve kullanmaya özen gösterin. Çok fazla saç kremi, saç yağı gibi yoğun nem veren bakım ürünleri saçınızın ağırlaşmasına yol açabilir.
  • Hacimli saçlara sahip olmak için saçlarınızı duştan sonra kuruturken başınızı öne eğerek kurutun, farkı göreceksiniz!
  • Dalgalı, kabarık ve krepe atılmış saç modellerini deneyerek daha dolgun görünümlü saçlara sahip olabilirsiniz.

Dolgun Saçlar İçin Doğal Yöntemler

Eşit miktarlarda hint yağı ile hindistan cevizi yağını karıştırdıktan sonra saçlarınıza uygulayın. Daha sonra saçlarınızı bir havlu ile sarın ve bir saate karışımı saçınızda beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Hint yağı saç tellerinizi kuvvetlendirmeye, hindistan cevizi de parlaklık ve doğal nem sağlamaya yardımcıdır.

Zeytinyağı da saçları nemlendirme, canlılık kazandırma, parlaklık verme etkisi ile pek çok kişi tarafından uygulanır.

Dolgun saçlar için maske tariflerini uygularken saç tipinize uygun olup olmadığına dikkat etmeli ve her karışımı saçlarınıza uygulamamalısınız.

Dolgun saçlar için en önemlisi zararlı etken maddeler içermeyen şampuan ve saç bakım ürünleri kullanmanızdır. Doğal saç maskelerini uygulamak ancak o zaman işe yarayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir