Ameliyatsız Burun Estetiği ile Tamamen Doğal Görünümlü Burun

Teknolojinin ve tıbbın ilerlemesiyle artık bazı burun estetikleri ameliyatsız şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bu durumlarda özel yöntemler kullanan doktorlar, yeni yeni bu tip ameliyatlara geçiş yapmıştır. Ameliyat olmaktan korkanlar ve özellikle anestezi almak istemeyenler için faydalı bir yöntem olan ameliyatsız burun estetiği farklı şekillerde uygulanabilen, kısa süren bir yöntemdir.

Kimler için Ameliyatsız Burun Estetiği Gerekli Görülür?

Burun estetiğinin ameliyatsız yapılacak olması için kişilerde bazı özelliklerin görülmesi gerekir. Bu özellikler burnun dokusu ve yapısıyla da alakalı olabilmektedir.

Doktorların uygun bulacağı bu yöntem için gereklilikler şu şekilde sıralanabilir:

 • Buruna dolgu yapılarak giderilebilecek eğrilik ve yamukluklarda, ameliyat gerekmemektedir.
 • Burun kemerinde oluşmuş yamukluklar düzeltilirken ameliyata gerek duyulmayabilir.
Burun Ameliyatından Sonra Müdahaleler Sağlanabilir Mi?

 • İlk ameliyat tamamlandıktan sonra ilerleyen kontrollerde fark edilen ufak eksiklikleri tamamlamak için ameliyat gerekmez.
 • Burun deliklerinin birbirine eşit olmaması durumunda ameliyatsız çözümler bulunabilir.
 • Burnun ucundaki eğriliği ve yamukluğu düzeltmek için ameliyata başvurulmayabilir.

Tamamen doktorun önerisine ve ameliyatı gerçekleştirme şekline bağlı olarak incelenen bu durumlarda, kişilere ameliyat yerine ufak müdahaleler yapılarak, sağlıklı ve doğal görüntü sağlanabilir. Kişinin nefes almasını ve hayatını etkileyen durumlarda, ameliyat daha uygun bir çözümdür.

Kalıcı Görüntü Sağlanabilir Mi?

Ameliyatsız burun estetiklerinde en sık kullanılan yöntemler:

 • Dolgu
 • Titreşim

Bu yöntemlerden özellikle dolgu zaman içinde vücut tarafından emilerek yok edilmektedir. Doktorun önerdiği periyotlarla insanların tekrardan dolgu yaptırması, bu görüntünün sürekliliğini sağlayabilir.

Diğer bir yöntem olan titreşim ve özel müdahaleler eşliğinde burnun içine girmeden müdahalelerde, tekrarlanması gereken bir dolgu işlemi mevcut değildir. Dolgu yaptıran kişiler doktorlarının verdiği randevularla tekrar dolgu enjekte edilerek, eski görüntüsüne çok hızlı şekilde kavuşabilir.

Burun Estetiği Ameliyatsız Yapıldığında Doğal Durur Mu?

Doktorlar, size işleme başlamadan önce üç boyutlu modelleme ünitelerinde yapılmış olan ve işlem bittiğinde burnunuzun nasıl görüneceğini belirten bir model gösterir. Böylelikle burnunuzun ne kadar istediğiniz gibi bir görüntü alacağını önceden görebilirsiniz.

Çok hızlı ve acısız bir şekilde yapılan burun müdahaleleri, insanların narkozdan ve anesteziden korkmasından kaynaklanmış ve gelişmiştir. Şekil bozukluğu giderilmiş halde uygulamadan kalkmanızı sağlayan işlemler, sizlere en doğal görüntüyü sağlamak için uzun süredir araştırılmakta ve sonrasında uygulanmaktadır.

Ameliyatsız Burun Estetiğinin Faydaları Nelerdir?

İnsanlar anesteziden psikolojik olarak ya da travmatik olaylardan ötürü korkabilirler. Bu kişiler için oldukça uygun olan ağrısız uygulamaların başında da burun estetikleri gelmektedir. Kolay ve acısız şekilde uygulanan burun düzeltmeleri, insanlara kolaylık sağlar.

 • Normal burun ameliyatından sonra yaşanan yüzde şişme ve ödem toplama sorunu yaşanmaz.
 • Vücuda enjekte edilen dolgular aracılığıyla burun düzeltildiği için uzun süren toparlanma süreci gerektirmez.
 • Burnun istenen şekle sokulması için ufak dokunuşlar daha sonra da sağlanabilir.
 • Acısız olduğu için kolaylıkla gün içinde yaptırılarak, günlük hayata devam edilebilir.
 • Özellikle burun ameliyatı gerektirmeyen durumlarda kurtarıcı rolündedir.
 • Dikiş izleri ve sargılı görüntü yaşanmadan, kısa sürede toparlama sağlar.
 • Anında sonuç verdiği için burnun son hali hemen görülebilir. Diğer ameliyatlarda yüzdeki şişliğin ve ödemin geçmesi beklenmelidir.

İnsanların bu gibi durumlar yüzünden sıklıkla ameliyatsız burun estetiğine yöneldiği görülmektedir. Oldukça fazla avantajı olan burun estetiği, bazı küçük dezavantajlar da yaratabilmektedir.

Ameliyatsız Estetiğin Dezavantajı Var Mıdır?

Burnun ana durumu tamamen değiştirilmeyeceği durumlarda sıklıkla tercih edilen ameliyatsız estetik, özellikle belirli dezavantajları da beraberinde getirebilir. Alerji, vücudun alışması ve verdiği tepkiler konularında dezavantaj sayılabilecek alt başlıklar vardır.

 • Buruna uygulanan dolgu zaman içerisinde insanların vücutları tarafından absorbe edildiği için tekrarlanması gerekir.
 • Bir kere yapıldıktan sonra sonsuza kadar aynı görüntü sağlanmaz fakat küçük müdahaleler için son derece uygundur.
 • Bir kişinin dolguyu ne kadar sürede emeceği tamamen onun vücudunun metabolizma hızına bağlıdır. Kimilerinde bir yıl kimilerinde 6 ayda vücut dolguyu emebilir.
Hangi Durumlarda Dolgu Yaptırma İki Kere Düşünülmelidir?
 • Ağrısız ve kısa süreli olduğu için ağrı sızı hissetmenize sebep olmaz fakat sonrasında dikkatli bir kullanım sergilemeniz gerekir. Dolgu oraya kendisini adapte edene kadar kısa bir süre geçmelidir.
 • Dolgunun içindeki maddelere alerjiniz olabilir, bu durumlarda alerji testi yaptırmalı ve doktorunuzla konu hakkında konuşmalısınız. Eğer dolguya vücudunuz olağanüstü reaksiyonlar gösterecekse, dolgu yerine ameliyat daha kalıcı bir çözüm olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir