2019 – 2020 Makyaj Trendleri

2019-2020 makyaj trendleri dünya makyözlerinin yaptığı defileler ve gösterilerle hanımların beğenisine sunuldu. Her yıl düzenlenen moda defilelerinin yanı sıra makyaj gösterileri de büyük bir ilgi görmekte tüm dünya tarafından takip edilmektedir. Bu yıl hangi renkler moda, hangi makyaj trendleri ön planda inceleyelim.

Kedi Gözlere Hazır Olun!

Gözlerde abartı sevenler, kuyruklu eyeliner tercih edenler için zarif ama gösterişli bu trend akımı geliyor: Kedi gözler! Göz makyajında birçok trendin hâkimiyet kuracağı sezonda kedi göz makyajı özellikle gençler arasında popüler olacak, bizden söylemesi.

Gündelik Makyaj Doğallıktan Geçer…

Gündelik makyajda belli bir konseptiniz veya tematik bir durumunuz yoksa bu sezon doğal, sade renkler trend kabul edilecek. Şöyle ki; gözlerde yumuşak bir görünüm sağlayacak farlar, kalemler; yanaklarda şeftali tonlarda doğal renkler ve dudaklarda mümkün olduğu kadar dudak renginden birkaç tık koyu renkler tercih edilecek. Ten renginize uygun pudraları kullanmanız aynı şekilde makul olacaktır.

Her Daim Klasik; Kırmızı Ruj!

Kırmızı rujun klasik ve çarpıcı görüntüsünden vazgeçemeyen hanımlar üzülmesin zira makyöz uzmanları 2020 sezonunun vazgeçilmez trendlerinden birinin kırmızı ruj olacağını duyurdu bile. Beyaz tenli kadınların çok tercih ettiği kırmızı ruj koyu renk tenlilerde doğru makyaj tekniğiyle çok daha çarpıcı bir görüntü sergilemektedir.

Ombre… Bu Defa Dudaklarda…

Saçlarda görmeye alışık olduğumuz ombre’ler bu yıl dudaklarda hayat bulacak. Dudakların iç kısmından dışa doğru renk geçişi yaparak uygulayacağınız ombre ile dudaklarınızı ön plana çıkarabilir, zarif bir görüntü elde edebilirsiniz.

Dumanlı Gözler İle Gözleriniz Konuşsun!

Göz makyajında birçok tekniğin ve trendin olacağını söylemiştik. İşte size şahane bir trend: Dumanlı gözler. Siyah ve gri tonlarda renklerin hâkimiyet kurduğu göz makyajında amaç gözleri ön plana çıkarak ve tüm dikkatini gözlere çekmektir. Sadece göz kapağına değil göz çevresine komple far sürmeniz gerekmektedir. Dumanlı göz makyajı yapıp gözü vurgulamak istediğinizde dudaklara sadece silik renklerde bir ruj kullanmanız göz makyajınızı ön çıkaracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir